Wiedz, czego się spodziewać

Pierwsza i kolejne wizyty „krok po kroku”

Wokół pierwszej wizyty w gabinecie rehabilitacji krąży wiele przesłanek i historii. Dużo zależy od tego czy idziemy pierwszy raz, czy jest to kolejna wizyta ale w nowym miejscu a może ktoś nam kogoś poleca ale i tu możemy spotkać się z różnymi opiniami w zależności rezultatów. To co nas uprzedza to przede wszystkim strach przed nieznanym, wyobrażenie i oczekiwania wobec swojego stanu zdrowia lub problem z tym, że ktoś nas będzie dotykał.

Pierwsze primo:

Nie ma czegoś takiego jak schemat postepowania w danych problemach. Każdy z nas jest inny nawet gdy przyjdzie z takimi samymi objawami dotyczącymi tej samej części ciała. Natomiast szkielet pierwszego spotkania najczęściej przedstawia się w trzech etapach.

Warto również zapoznać się z Regulaminem :)

Pobierz
Etapy postępowania:
Najzwyczajniej w życiu musimy porozmawiać o tym co Cię do nas sprowadziło. I wbrew pozorom jest to najważniejsza część diagnostyki. W zależności od tego co usłyszymy, jaka historia jest z tym związana, czy masz inne choroby towarzyszące, jak długo trwa problem będziemy wiedzieli jak pokierować dalszą częścią badania. Możesz się spotkać z pytaniami z pozoru nie związanymi z Twoimi dolegliwościami ale zawsze uprzedzamy, że tam gdzie Cię boli nie zawsze jest źródło problemu.

Bierzemy za priorytet to, że chcesz się pozbyć jak najszybciej bólu dlatego wychodzimy z założenia, że prawidłowa diagnostyka skraca czas leczenia. To co Tobie może się wydawać przyczyną dolegliwości dla nas jest tylko poszlaką. Całe życie uczymy się tego zawodu i choć ufamy intuicji Pacjentom prosimy o wyrozumiałość w dociekaniu o Twoje zdrowie. Ludzki organizm to naprawdę skomplikowana maszyna a my chcemy ułatwić Tobie życie a nie je komplikować 😊
Spokojnie to znaczy spojrzeć, dotknąć i porównać. Niezależnie czy jest to problem urazowy czy nie czy dotyczy łokcia czy małego palca u nogi potrzebujemy zbadać Cię w całości. Przez ubranie za wiele nie zobaczymy, jeśli odsłonisz kawałek skóry lub tkanki gdzie leży problem to i tak będzie tylko wycinek całości. Dla nas jest oczywiste, że Pacjenta chcemy zbadać w bieliźnie ale dla Ciebie nie. Dlatego jeśli możesz, weź ze sobą wygodne przebranie (spodenki, leginsy, koszulka na ramiączka) jeśli nie chcesz być w samej bieliźnie. Przebranie powinno być dla Ciebie komfortowe a dla nas takie by nie krępowało ruchów – ciasne leginsy/spodenki lub spódnica nie będą do końca wiarygodne a chyba nie chcesz abyśmy pomylili przykurczu jeansowego z napiętą torebką stawu biodrowego 😉 Leczymy rękami więc dużo zależy od tego co pod nimi poczujemy czy to będzie gumka od paska czy jelito cienkie ma znaczenie 😉 ale spokojnie badamy także przez ubranie w końcu jesteśmy specjalistami! Także nie przejmuj się jeśli masz opory przed tym aby się rozebrać lub zmienić strój.

Na skróty:
  • dobrze mieć ze sobą strój na przebranie który nie krępuje ruchów a dla Ciebie będzie komfortowy jeśli nie możesz zostać w bieliźnie. Spokojnie poradzimy sobie nawet bez tych zaleceń jeśli masz duże obawy co do pierwszej wizyty. Buty na przebranie są zbędne.
  • weź ze sobą badania, które mogą coś wnieść do diagnostyki. Weźmiemy je pod uwagę w odpowiednim momencie wizyty. Więcej szczegółów poniżej.
  • na wstępie czeka Cię wypełnienie formularza – podstawowe dane personalne, ankieta problemu z jakim się zjawisz oraz niezbędne zgody i środki higieny aby żaden sanepid, ministerstwo zdrowia czy związki zawodowe nie robiły nam problemów 😉
  • jeśli to możliwe staraj się nie jeść obwitego posiłku minimum półtorej godziny przed wizytą. Układ pokarmowy zużywa bardzo dużo energii na trawienie i metabolizm oraz może ograniczać badanie.
  • miesiączka w trakcie badania nie jest dla nas problemem, jeśli o to nie spytamy to znaczy, że to nie zaważy na diagnostyce w obecnej chwili badania.
  • do gabinetu możesz wejść z pupilem, rowerem czy hulajnogą. Dla wszystkich znajdzie się miejsce 😉
  • wprowadziliśmy przedpłaty do pierwszych wizyt oraz czasami wymagamy przedpłat na kolejne spotkania. Zbyt wiele razy, ktoś w stosunku do nas zachował się nie fair nie mówiąc już o marnotrawieniu czasu dla innych potrzebujących ulgi w bólu. Oczywiście wypadki losowe zawsze mogą się zdarzyć. Z naszej strony prosimy o wyrozumiałość w tym temacie i zrozumienie.
  • rzadko kiedy możemy przedłużyć wizytę jeśli niefortunnie spóźnisz się do gabinetu. Weź to proszę pod uwagę gdy następny Pacjent czeka na swoją kolei.
Czasami o badania prosimy na początku wizyty (bardzo rzadko) ale najczęściej na koniec ponieważ ich głównym celem jest wykluczenie ciężkich patologii. Badania obrazowe takie jak rezonans magnetyczny, USG, tomograf komputerowy czy RTG wbrew temu co wiesz i w co wierzysz często nie odzwierciedlają problemów bólowych Pacjentów. Niekiedy są niezbędnym wkładem do diagnostyki. Pozwól nam ocenić ich wartość zanim „rzucisz papierami na biurko mówiąc: tu jest wszystko napisane co mi jest” 😉 Na pierwszej wizycie stare badania obrazowe lub świeże badania laboratoryjne krwi mogą być pomocne – weź je na wszelki wypadek, nie wiadomo czy z nich skorzystamy.
Wykonujemy podsumowanie wizyty i na tym kończymy lub płynnie przechodzimy w pierwsze próby „leczenia” Twoich dolegliwości. Na bieżąco są wyjaśniane rozwiązania i zależności Twojego problemu. Jeśli czegoś nie jesteśmy pewni odsyłamy do innych specjalistów.

Drugie primo:

Zwróć uwagę jaki masz problem, jakiego narządu lub miejsca w ciele dotyczy przy umawianiu się do jednego z naszych specjalistów. Każda osoba pracująca w gabinecie to pasjonaci swojego zawodu, którzy mają swoją specjalizację tzw. konika w swojej dziedzinie. Dlatego jeśli umawiasz się na fizjoterapię narządów trawiennych lub narządów klatki piersiowej staraj się nie jeść obfitego posiłku tuż przed wizytą. Jeśli umawiasz się na terapię krzyżowo-czaszkową lub psychosomatyczną przyniesienie ze sobą stroju na przebranie może być zbędne 😉

Każdy z terapeutów ma swój indywidualny sposób pracy z Pacjentem, używa narzędzi w postaci rąk lub innych pomocy przedmiotowych w taki sposób aby maksymalnie skutecznie ocenić Twój stan zdrowia oraz pracować nad rozwiązaniem Twoich dolegliwości. Zachęcamy do zapoznania się z opisami sylwetek naszych rehabilitantów aby możliwe skutecznie ułatwić Ci wybór osoby spokrewnionej z Twoimi problemami.

Więcej informacji na temat naszych metod pracy w dziale „usługi”.

Pamiętaj – nigdy nie wiem jak będzie przebiegała wizyta ponieważ ludzki organizm jest niesamowicie skomplikowany i zmienny. Będziemy dostosowywali się do Twoich potrzeb tak by uzyskiwać maksimum efektów.

Zapisy na wizyty
  • Poprzez system online

    Możliwość wykonania całej czynności online przez www.

  • Tradycyjnie

    Przez telefon, mailem lub osobiście w gabinecie (Umińskiego 6/211, Warszawa).

Współpracujemy

Dołącz do firm, z którymi pracujemy na codzień

Szukasz wkładek dopasowanych do indywidualnych potrzeb?