W obecnych czasach jest to pierwszy narząd w naszym układzie pokarmowym, o który trzeba szczególnie dbać - jako pierwszy podlega bowiem sytuacjom stresogennym w naszym życiu. Tak naprawdę większość naszych schorzeń zaczyna się właśnie od żołądka. Zaburzona funkcja żołądka może skutkować nierównowagą w całym naszym układzie pokarmowym, a co za tym idzie całym organizmie Najczęściej bowiem skarżymy się na problemy ze strony np. jelit jednak punktem startowym do usprawniania jelit może być właśnie ŻOŁĄDEK.
Żołądek to tzw. narząd pusty -> worek mięśniowy, którego zadaniem są dwie funkcje: mechaniczna (mielenie pokarmu niczym blender) i enzymatyczna (strawienie dzięki sokom trawiennym, enzymom, hormonom wszystkiego, co zmielił). Jeśli któraś z tych funkcji zostanie zaburzona, to dalsze etapy trawienia również ulegają zaburzeniom. Zatem w pierwszej kolejności warto zadbać, aby nasz żołądek bez stresu i w spokoju mógł wytwarzać swoje soki i enzymy, by reszta układu pokarmowego również była w stanie równowagi.
W sytuacjach stresogennych autonomiczny układ nerwowy przekierowuje nasze siły i możliwości do naszych mięśni. Włącza się alarm „walcz lub uciekaj”. Wówczas nasze narządy wewnętrzne nie są nam potrzebne. Następuje zahamowanie ich funkcji trawienia. Zatem w momentach stresu nie będziemy dobrze trawić, przyjmowany pokarm może wówczas zalegać w żołądku dając poczucie ociężałości. Możemy odczuwać wzdęcia, pojawić się mogą zaparcia lub biegunki. Ogólny komfort naszego organizmu będzie wyraźnie słabszy.
PAMIĘTAJMY, że w sytuacjach, gdy nasz żołądek zaczyna „szwankować” z pomocą może przyjść terapia trzewna.
Możliwość wykonania całej czynności online przez www.
Przez telefon, mailem lub osobiście w gabinecie (Umińskiego 6/211, Warszawa).